Prześladowani za wiarę w Jezusa – Już w niedzielę 30 września!

Już w najbliższą niedzielę w Kościele Chrześcijańskim w Krakowie, będziemy mieli przywilej gościć naszego brata Piotra Żądło, który podzieli się z nami aktualnymi informacjami dotyczącymi prześladowanych chrześcijan. Pamiętajmy słowa apostoła Pawła, który powiedział do wierzących w Tesaloniczan:

„bracia, módlcie się za nas, aby Słowo Pańskie krzewiło się i rozsławiało wszędzie, podobnie jak u was, i abyśmy byli wybawieni od ludzi przewrotnych i złych; albowiem wiara nie jest rzeczą wszystkich.”

 

I właśnie dlatego, że wiara nie jest rzeczą wszystkich, chrześcijanie w różnych regionach świata cierpią prześladowania. Słowo Boże napomina nas, abyśmy nie byli opieszali i obojętni na trudy i prześladowania, przez które przechodzą nasi wierzący bracia i siostry na całym świecie. List do Hebrajczyków 13:3 mówi nam:

 

„Pamiętajcie o więźniach, jakbyście współwięźniami byli, o uciskanych, skoro sami również w ciele jesteście.”

 

Bogu nie jest obojętne to, że wierzący znoszą prześladowania. Z tego powodu również nam, ten fakt nie może być obojętny. Nie każdy może finansowo wesprzeć prześladowanych bohaterów wiary, ale każdy może za nich się modlić.

 

Zapraszamy w najbliższą niedzielę, gdy brat Piotr będzie dzielił się z nami tym co widzi i słyszy wśród prześladowanych wierzących których regularnie odwiedza i wspiera.

 

 

 

css.php